Spotkanie karnawałowe 2019

Dnia 22.02.2019r. w Hotelu Aquarius w Kołobrzegu kolejny raz odbyło się spotkanie karnawałowe z klientami zorganizowane przez Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. Spotkanie rozpoczęło się blokiem wykładowym. Jako pierwsza wystąpiła Dr wet. Katarzyna Fórmaniak z Gabinetu Weterynaryjnego MACRO LAB z Wrześni, która zaprezentowała temat „Bioasekuracja w Hodowli zwierzęcej”. Drugi równie ciekawy temat „Czy hodowla bez antybiotyków jest możliwa?” został przedstawiony przez Dr Bogdana Cegiełka. Po części wykładowej nastąpił czas na zabawę, którą umilił występ Marcina Dańca.Dziękujemy za liczne przybycie i świetną zabawę.

 

Seminarium Feed & Food Safety

W dniu 9 października 2018 roku, w hotelu Mercure w Warszawie odbyło się seminarium zorganizowane przez GMP+ International pod hasłem: Feed & Food Safety: Od kontroli do zapewniania społecznie odpowiedzialnego łańcucha. W konferencji uczestniczyły firmy z sektora paszowego, organizacje certyfikujące zatwierdzone przez GMP+ International wraz z ich biurami lokalnymi w Polsce, a także: Izba Zbożowo-Paszowa (IZBA), Polish Beef Association, Krajowa Rada Drobiarstwa IG, PSPO oraz Stowarzyszenie Młynarzy RP & IFS.

Z ramienia PZZ Wałcz w seminarium wzięły udział: Magdalena Zgiep-Porzucek (Kierownik działu ds. Jakości i Ochrony Środowiska), Magdalena Lubawy (Kierownik Laboratorium) i Bogusława Seredyn (Specjalista ds. Ochrony Środowiska). Jednym z punktów konferencji  była prezentacja Polskich Zakładów Zbożowych: pt. „Zalety posiadania systemu GMP+ przez firmy produkcyjne oraz wyzwania   jakie system stawia”.

 

Najszybciej rosnące firmy rodzinne w woj. zachodniopomorskim z przychodami powyżej 100 mln zł.

11 października w Szczecinie odbyła się Gala Forbesa, na której wręczono nagrody dla Najdynamiczniej Rozwijających się Firm Rodzinnych w regionie oraz dyskutowano o Wyzwaniach Firm Rodzinnych. Polskie Zakłady Zbożowe zajęły PIERWSZE MIEJSCE w rankingu: Najszybciej rosnące firmy rodzinne w woj. zachodniopomorskim z przychodami powyżej 100 mln zł.
Poniżej kilka zdjęć z Gali:

W lutym 2018 roku w Poznaniu odbyło się ogłoszenie wyników przedsięwzięcia Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów 2017 Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Głównym celem przedsięwzięcia jest uhonorowanie i promocja najlepszych dokonań przedsiębiorstw produkcyjnych, usług, walorów ekologicznych, a także wszelkich spraw organizacyjnych oraz gospodarczych gmin. Miło nam poinformować iż Polskie Zakłady Zbożowe w Wałczu również zostały laureatem tej nagrody.

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim naszym Klientom,

Partnerom oraz sympatykom życzymy

wielu radosnych i ciepłych chwil,

odpoczynku przy rodzinnym stole oraz

mnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Zarząd i Pracownicy PZZ Wałcz

W dniach 7-8 marca 2018 roku w Warszawie przedstawiciele Polskich Zakładów Zbożowych wzięli udział w misji handlowej fińskich przedsiębiorców z sektora produkcji maszyn rolniczych. Wydarzenie to było organizowane przez Ambasadę Finlandii w Warszawie.

Misja ta była elementem narodowego programu „Agrotechnology from Finland”. – Jest to krajowy program, w którym bierze udział większość firm działających w branży rolniczej w Finlandii. Program działa w trzech sektorach: maszyny rolnicze, rozwiązania dla hodowców zwierząt oraz maszyny dla przemysłu drzewnego.

Z podziwem obserwujemy rozwój i potencjał wzrostu polskiego rolnictwa. Właśnie to skłoniło nasze firmy do przyjazdu do Polski. Firmy liczą na nawiązanie nowych kontaktów i długookresową współpracę.” – mówi, przewodząca delegacji, Elina Puszkarzewicz, Dyrektor Agrotechnology from Finland, programu promującego fińskie technologie rolnicze na świecie.

Łącznie w Warszawie doszło do 29 indywidualnych spotkań. Jak informują organizatorzy, największym zainteresowaniem firm polskich cieszyła się oferta firmy FIGEN, wiodącego fińskiego dostawcy materiału genetycznego dla hodowli trzody chlewnej, firmy MPH PRODUCTS, dostawcy sprzętu rolniczego, maszyn dla leśnictwa i gospodarki komunalnej oraz firmy JPT-INDUSTRIA, dostawcy modułowych mieszalni pasz dla gospodarstw rolnych.

W grupie fińskich firm znalazły się ponadto: DEMECA, dostawca rozwiązań dla hodowli bydła, m.in. rozwiązań dla gospodarki obornikiem, wentylacji obiektów inwentarskich, automatyki i systemów kontroli oraz produkcji biogazu rolniczego, FARMTOOLS – jeden z czołowych producentów zbiorników na paliwo w Finlandii oraz ANTTI-TEOLLISUUS – firma dostarczająca produkty i rozwiązania do suszenia, magazynowania i przetwórstwa zbóż, której szczególną specjalizacją są mobilne suszarnie zbóż.

Goście wysłuchali również prezentacji na temat polskiego sektora rolnego: Grzegorz Kędzierski, z firmy Pellon, dostarczającej systemy do płynnego żywienia trzody chlewnej, przedstawił doświadczenia firmy na rynku polskim, Maciej Piskorski, dyrektor dywizji AGRO w banku BGŻ BNP Paribas zaprezentował modele finansowania inwestycji rolniczych w Polsce, Bartosz Góźdź, członek zarządu Polskich Zakładów Zbożowych sp. z o.o., należących do grupy Farmutil HS przedstawił strukturę i działalność grupy Farmutil HS w Polsce, Krzysztof Janiak, zastępca dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprezentował Sieć na Rzecz Innowacji w Rolnictwie a Katarzyna Skrzymowska z Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS omówiła działalność związku

.

Niedawno Polskie Zakłady Zbożowe w Wałczu otrzymały wyróżnienie „ORŁA WPROST”.

To nagrody dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionu oraz projektów transgranicznych i ponadnarodowych. To nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Którzy na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt dzisiejszej Polski.

Laureatami nagrody „ORŁY WPROST” mogą być:

  • Przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy średni zysk netto w ciągu ostatnich trzech lat..
  • Przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny procentowy wzrost zysku netto w ciągu ostatnich trzech lat.
    Pozwala to nagrodzić największe zyskowne przedsiębiorstwa oraz najbardziej dynamicznie powiększające swoje zyski.
  • Przedsiębiorcy którzy mogą się pochwalić zasługami na rzecz swojej małej ojczyzny. 

    Fotografia