Działalność sponsorska

Wyróżnienie dla PZZ

To była 28 edycja piłkarskiego plebiscytu regionu pilskiego. Po raz trzeci z udziałem Polskich Zakładów Zbożowych.

Zacne grono tegorocznych gości powitali Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski oraz Marek Barabasz – szef Tygodnika Nowego. Oni też dokonali uroczystego otwarcia.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło stałych przyjaciół piłkarskiej Gali. Był poseł Grzegorz Piechowiak, nie zabrakło wiceprezesa ZZPN Grzegorza Maciejasza, na co dzień przyjaciela wielu klubów naszego regionu, nota bene szefa hurtowni sportowej Admiral.

W imieniu głównego sponsora Gali Piłki Nożnej Pana Mariana Płóciennika, prezesa PZZ Wałcz, gościliśmy Marka Zielińskiego.

Był także wielki sympatyk sportu Tadeusz Teterus, Wicemarszałka Województwa Jacka Bogusławskiego – godnie reprezentował jego asystent Piotr Urbaniak.

Gośćmi honorowymi Gali byli znani: komentator wielu sportowych wydarzeń, tych na najwyższym sportowym poziomie świata także – Krzysztof Ratajczak z radia Poznań oraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Barcelony, były piłkarz Widzewa Łódź, Amiki Wronki, trener Lecha Poznań, Zagłębia Lubin – Marek Bajor.

Całość tworzyli laureaci ich rodziny, przyjaciele, znajomi.

Jedną z niespodzianek stanowiło pojawienie się na scenie i asystowanie przy wręczaniu laurów, byłych piłkarek nożnych  Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz.

Wśród podziękowań jedno było szczególne. Na ręce Marka Zielińskiego przekazano okazałą Piłkę – Puchar, za wspieranie działań Stowarzyszenia Dajmy Szansę Naszym.

 

Tuzy na naszej Gali

Plebiscyt Piłki Nożnej to już 27 lat. Uroczysta Gala podkreślająca zasługi piłkarskiego środowiska to piękny jubileusz 25 lecia naszego przedsięwzięcia.

Dziś mija 25 lat jak dziennikarz Tygodnika Nowego wprowadził w życie formułę nagradzania i wyróżniania najlepszych i najpopularniejszych futbolistów w regionie. Przez wiele lat formuła Plebiscytu ulegała zmianom, modernizacji, przechodziła różne koleje losu.

Dzięki staraniom i płynącej satysfakcji podsumowania Plebiscytu rozgrywane były w scenerii wielkich balów piłki nożnej. Ba, były czasy, kiedy w słynnej restauracji Cechowa na tego typu imprezach bawiło się 350 osób.

Dzisiaj formuła jest nieco inna. Wyróżnianie bardziej przypomina Akademię, ale nie oznacza, że grono naszych laureatów jest mniejsze.

W II edycji współpracy z PZZ, w roli głównej mieliśmy  satysfakcję przywitać głównego sponsora Gali Piłki Nożnej Pana Mariana Płóciennika, prezesa PZZ Wałcz. Wśród uczestników nie zabrakło gospodarza obiektu, na którym była okazja gościć laureatów i honorowych gości –  Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego.

Wśród przyjaciół goszczono osoby specjalne i honorowe.

Wśród tych pierwszych nie zabrakło wielkich  przyjaciół sportu Grzegorza Piechowiaka – Posła na Sejm oraz Jacka Bogusławskiego, na co dzień członka zarządu województwa wielkopolskiego, przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Był wśród nas przyjaciel nie tylko redakcji Tygodnika Nowego, ale i wielu klubów w naszym regionie Grzegorz Maciejasz, prezes KOZPN w Koszalinie, szef hurtowni Sportowej Admiral Sport.

No i nie zabrakło naszych gości honorowych.

Prosto ze Szwajcarii na premierę filmu Kurier, oraz do nas, przyjechał Mirosław Tłokiński, ikona Widzewa Łódź, uczestnik pamiętnego dwumeczu Widzew – FC Liverpool.

Gościem honorowym Gali był także ekspert futbolu, przez wiele lat związany z Tygodnikiem Piłka Nożna, dziś dziennikarz katowickiego Sportu – Adam Godlewski z małżonką.

Obaj w towarzystwie wiceprezesa SDSN Andrzeja Sagana.

Będzie co wspominać.

 

Cieszy nas Wasza satysfakcja!

Prowadzący nawzajem prześcigali się w komplementowaniu organizatorów oraz wspaniałych gości Gali.

26 Plebiscyt Tygodnika Nowego i PZZ Wałcz oraz 24 Gala Piłki Nożnej za nami. W znacznie w innej scenerii niż dotychczas. Zadecydowało o tym wiele względów, ale Gala Piłki Nożnej miała jednak swoją wartość.

Wspaniali goście z Michałem Listkiewiczem, byłym prezesem PZPN, honorowym prezesem WZPN w Poznaniu Stefanem Antkowiakiem czy prezesem KOZPN Grzegorzem Maciejaszem oraz władzami powiatu pilskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego na czele, stanowili dla wyróżnionych dodatkowy smaczek.

Wyróżnień nie zabrakło. Były jak zwykle niespodzianki, jak choćby ta z uhonorowaniem czołowych sponsorów regionu w ostatnim 20 leciu.

Kapituła pamięta o ludziach, którzy wielokrotnie udowadniali swoją wartość dla rozwoju piłki nożnej w regionie. Zaskoczeń w tym temacie nie było.

Jesteśmy z Wami od ponad ćwierć wieku, przygotowując, organizując dla Was Plebiscyt Piłki Nożnej. To roczne podsumowanie Waszej działalności na niwie futbolu.

Jak zawsze wyróżnień było bez liku. Łza kręciła się w oku, gdy zasłużone laury, gratulacje z rąk naszych gości odbierali Ci, którzy w klubach zostawili większość swojego życia. Daniel Karpiński, Andrzej Zaborowski czy Stefan Woźniak można powiedzieć to piłkarskie dinozaury jeśli chodzi o działalność klubową. Cały tercet pamięta jeszcze lata 90. a w przypadku Daniela nawet 80. Dzisiaj, gdy znaczenie działacz społeczny już dawno przestało mieć wymiar realny ich wartość jest potrójna.

Gratulujemy wszystkim, cieszymy, że mogliśmy jako PZZ Wałcz, sprawić im trochę satysfakcji.

Do zobaczenia za rok.

—————————–

 

Nasze nowe wyzwanie – jesteśmy w Gali

Redakcja Tygodnika Nowego dba o piłkarskie wydarzenia. Jak mało kto w regionie. Od 26 lat nagradza, wyróżnia osobowości na futbolowej mapie regionu.

Jest nam niezmiernie miło, że jako PZZ Wałcz, zostaliśmy zaproszeni, by przejąć patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

Zadebiutowaliśmy więc w Podsumowaniu Plebiscytu Piłki Nożnej wraz  takimi osobistościami polskiego sportu jak były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Ów międzynarodowy arbiter piłkarski, dzisiaj ceniony działacz FIFA, wdając się w szczegóły zaangażowania się Polskich Zakładów Zbożowych w sferę sportowego życia regionu, powiedział mające dość wyraziste znaczenie słowa: Z tej mąki będzie chleb…

Marian Płóciennik, szef PZZ Wałcz, główny patron wydarzenia, w kuluarach 24 Gali Piłki Nożnej Redakcji Tygodnika Nowego, nie omieszkał podziękować honorowemu gościowi Gali za miłe słowa.

Tak zaczęliśmy nasze kolejne zaangażowanie się w społeczny event.

__________________________

Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Wałczu są przedsiębiorstwem, dla którego celem jest wzrost wartości w wymiarze gospodarczym jak i w społecznym. Dlatego właśnie przywiązujemy szczególną wagę do tworzenia dobrych relacji między naszą firmą a społecznością regionu. Jesteśmy obecni w życiu kulturalnym i sportowym.