PZZ rusza z inwestycją

Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy wytwórni pasz w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Pile. W tym celu Prezes Zarządu PZZ Marian Płóciennik spotkał się z przedstawicielami firm technologicznych z branży paszowej ze stanów Zjednoczonych, Niemiec i Czech.

140522_Spotkanie 02

140522_Spotkanie 01

Spotkanie odbyło się w Śmiłowie. Jego gospodarzem był główny akcjonariusz PZZ Henryk Stokłosa. Organizatorem przyjazdu byli polscy przedstawiciele czeskiej firmy Pawlica. Firma ta jest generalnym dostawcą linii technologicznych do suszenia, czyszczenia i przechowywania ziarna oraz innych towarów masowych. Specjalizuje się w kompleksowych projektach linii do przetwórstwa po zbiorach i urządzeń do magazynowania ziarna. Jest dystrybutorem niemieckich suszarni STELA, niemieckich czyszczalni, urządzeń transportowych, filtrów workowych Firmy Gebr. RUBERG, duńskich przenośników łańcuchowych JE-MA, redlerów i elewatorów SKANDIA ELEVATOR, przenośników ślimakowych, rurowych i korytowych, amerykańskich pomp zbożowych i urządzeń transportowych HUTCHINSON, amerykańskich silosów magazynowych BROCK i innych zagranicznych producentów. Prowadzi także przedstawicielstwo niemieckich systemów orurowania, transportu grawitacyjnego, systemów wentylacji, silosów kwadratowych stosowanych wewnątrz i na zewnątrz firmy SCHMELZER.

140522_Spotkanie 03

Dave Bell, szef jednej z największych na świecie firm produkujących magazyny zbożowe, wymienił poglądy z prezesem PZZ Marianem Płóciennikiem


W Śmiłowie goście spotkali się z senatorem i wysłuchali informacji na temat zakresu produkcji spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej. Bardzo ciekawa okazała się wymiana doświadczeń w zakresie działalności hodowlanej w Stanach Zjednoczonych i Polsce. Okazuje się, że hodowla drobiu i produkcja pasz w naszym kraju, pod względem efektywności nieco przewyższa parametry osiągane w USA. Goście z USA, Niemiec i Czech nie kryli swego zaskoczenia rozmiarami biznesowego sukcesu senatora ze Śmiłowa oraz bogactwem i niezwykłością jego myśliwskich trofeów. Dał temu wyraz stojący na czele delegacji Dave Bell we wpisie, jaki złożył w księdze pamiątkowej pawilonu.

140522_Spotkanie 04

Po wizycie w Śmiłowie goście udali się do fermy PZZ w Kostrzynku, a następnie do Wałcza na rozmowy biznesowe z prezesem spółki Marianem Płóciennikiem, podczas których zapoznali się z konkretnymi planami budowy fabryki pasz.

Jak zapewnił prezes Płóciennik, jest to pierwsza z cyklu podobnych wizyt, których celem będzie zawarcie umów na zainstalowanie w nowej fabryce najnowocześniejszych a równocześnie najefektywniejszych linii produkcyjnych. – Jeśli nie spotkają nas żadne przeszkody o charakterze biurokratycznym, fabryka – zapewnił prezes – powinna być gotowa do końca przyszłego roku. Będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Polsce, wytwarzający nową generację produktów.