Tuzy sportu na Gali PZZ

Plebiscyt Piłki Nożnej to już 27 lat. Uroczysta Gala podkreślająca zasługi piłkarskiego środowiska to z kolei piękny jubileusz 25 lecia przedsięwzięcia Redakcji Tygodnik Nowy.

Dzięki staraniom i płynącej satysfakcji podsumowania Plebiscytu rozgrywane były w scenerii wielkich balów piłki nożnej. Ba, były czasy, kiedy w słynnej restauracji Cechowa na tego typu imprezach bawiło się 350 osób.

Dzisiaj formuła jest nieco inna. Wyróżnianie bardziej przypomina Akademię, ale nie oznacza, że grono naszych laureatów jest mniejsze.

W roli głównej powitano głównego sponsora Gali Piłki Nożnej Pana Mariana Płóciennika, prezesa PZZ Wałcz. Wśród nas nie zabrakło gospodarza obiektu, na którym mieliśmy okazję gościć laureatów i honorowych gości –  Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego.

Wśród naszych przyjaciół gościliśmy osoby specjalne i honorowe. Wśród tych pierwszych nie zabrakło wielkich  przyjaciół sportu Grzegorza Piechowiaka – Posła na Sejm oraz Jacka Bogusławskiego, na co dzień członka zarządu województwa wielkopolskiego, przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Był wśród nas przyjaciel nie tylko redakcji Tygodnika Nowego, ale i wielu klubów w naszym regionie Grzegorz Maciejasz, prezes KOZPN w Koszalinie, szef hurtowni Sportowej Admiral Sport.

No i nie zabrakło naszych gości honorowych.

Prosto ze Szwajcarii na premierę filmu Kurier oraz do nas przyjechał Mirosław Tłokiński, ikona Widzewa Łódź,

Gościem honorowym Gali był także ekspert futbolu, przez wiele lat związany z Tygodnikiem Piłka Nożna, dziś dziennikarz katowickiego Sportu – Adam Godlewski z małżonką.

Nie zabrakło gości, działaczy, trenerów oraz laureatów z wielu zakątków naszego regionu.

Energetyczny występ zespołu SMILE CREW z grupy tanecznej BEEZONE rozgrzał atmosferę Gali. Dziewczęta są na scenie  razem od 5 lat.

Nagrody roku rozpoczęła kategoria Arbitra ROKU.

Na scenie pojawił się starosta Eligiusz Komarowski oraz ubiegłoroczny laureat tej kategorii Mikołaj Kalinowski. Oni nagrodzili sędziego nr 1.

Tegoroczny wybór, poprzedzony wieloma konsultacja, opiniami trenerów, działaczy, nie był łatwy.

W sumie wciągu kilkunastu dni na kategorię Najpopularniejszy Piłkarz Roku oddano ponad 22 tysiące głosów.

Prezes Marian Płóciennik oraz Starosta Eligiusz Komarowski wręczyli wyróżnienia najlepszym trenerom i futbolistom.

Jacek Bogusławski przywiózł z Poznania wyróżnienia dla Debiutu Roku – Orlando Kpassy i Odkrycie ROKU Damiana Buczka.

Najlepszych Oldboyów uhonorował Poseł Grzegorz Piechowiak.

Na deser tytuł Sponsor roku wręczył Marian Płóciennik i Starosta Eligiusz Komarowski.

Przedstawicielem Hydro Extrusion Poland Trzcianka był Jacek Szymczak. Za rok mam nadzieje odbierać nagrody już dla trzecioligowców – oświadczał sponsor roku …