Graliśmy o Puchar Henryka Stokłosy (1)

Zaproszono nas do cyklu przedsięwzięć Stowarzyszenia Dajmy Szanse Naszym. Z wielką chęcią, satysfakcją rozpoczęliśmy nasz udział, wsparcie dla osób potrzebujących.

Wspaniała, słoneczna pogoda tylko dodała kolorytu pierwszemu – z naszym udziałem – charytatywnemu przedsięwzięciu.

Na apel, dotyczący pomocy dla małego Igora Wesołowskiego, odpowiedziało sześć spółek Grupy Kapitałowej Henryka Stokłosy. Integracja tego środowiska była jednym z elementów spotkania w gościnnych obiektach PWSZ w Pile.

,,Gramy dla Igora” to było charytatywne przedsięwzięcie dla syna Lucyny Zdrenki – Igora Wesołowskiego. Lucyna to, na co dzień, pracownica Domu Gościnnego Pasibrzuch. Jej syn Igor jest dzieckiem z mózgowym porażeniem dziecięcym, z porażeniem splotu  barkowego lewego, z epilepsją, z małogłowiem. Sprawność ruchowa Igora jest znikoma. Dziecko nie chodzi, samodzielnie nie siedzi. Aktualnie z powodu problemów z biodrem nie jest pionizowane.

Właśnie dla niego, wspólnymi siłami, dzięki naszemu stawiennictwu, grze uzbieraliśmy pieniążki na specjalistyczny wózek, który wydatnie umożliwi poruszanie się z Igorem, jego mamie Lucynie.

– Cieszę się, że tym samym połączyliśmy wspólnie przyjemne z pożytecznym. To początek takich eventów. Myślę, że dobry początek – mówiła na zakończeniu Katarzyna Stokłosa, wiceprezes Stowarzyszenia DSN.

Wynik konfrontacji przedstawicieli poszczególnych spółek wprawdzie nie był najważniejszy, ale odnotujmy, iż zawody w sześcioosobowej piłce nożnej wygrała reprezentacja ZM Łuków-Śmiłowo. Zespół, które połowę stanowili pracownicy z odległego Łukowa, zabrali puchar senatora Henryka Stokłosy!

Nagród było więcej. Pamiątkowe szkła z Igorem otrzymały wszystkie spółki. Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał (na zdjęciu) Marek Zieliński. Popularny Zielan dosłownie fruwał w bramce PZZ Wałcz, udowadniając po raz kolejny, iż jest najlepszym bramkarzem wśród hokeistów i na odwrót.

Poziom zawodów oceniono na bardzo wysoki. Wszyscy Zadowoleni, łącznie z Igorem.

ZM  Łuków-Śmiłowo: ZM  Łuków-Śmiłowo: Marcin Bekulard, Piotr Mądry, Kamil Wyrobek, Łukasz Kaczor, Janusz Całka, Jarosław Kiernikowski, Artur Pietrzak, Rafał Sonnenberg, Mariusz Lassek, Rafał Pilch

PZZ Wałcz: Wojciech Kliś, Piotr Kujawiak, Marek Zieliński, Patryk Palicki, Krystian Milachowski, Paweł Kuśniarek, Jakub Palicki, Adrian Ciężki, Michał Kemplec, Michał Klejm

Park Drobiarski: Patryk Heimann, Rafał Miler, Artur Teska, Jan Borucki, Adam Radecki, Adam Jundził

Dolina Noteci Polanowo:  Łukasz Kossak, Marcin Bąk, Waldemar Mrotek, Miłosz Janda, Jerzy Ludka, Przemysław Januzik, Maciej Delekta, Michał Mrozik, Patryk Semczuk

Insp. Beata Różniak-Krzeszewska – Komendant Szkoły Policji w Pile, może być także dumna. I to nie tylko ze słuchaczy, którzy solidaryzując się z Igorem Wesołowskim, wzięli udział w symbolicznym meczu z przyjaciółmi Stowarzyszenia Dajmy Szanse Naszym.

Przemysław Zublewicz nie zawiódł. Stawił się ze swoimi podopiecznymi na boisku PWSZ i pokazali, że policjanci także potrafią uszanować takie iventy.

Nie zwiedli też przyjaciele SDN. Wśród nich brylował doradca podatkowy Wiesław Romanowski czy szef Stacji Paliw Lukoil Mirosław Drzycimski. Nie zabrakło też brata małego Igora i jego rodziny. Słowa dotrzymał Łukasz Korbeń ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczo Szkolnego. W bramce przyjaciół stanął najlepszy bramkarz regionu pilskiego w Plebiscycie Tygodnika Nowego – Olaf Bruski. A wszystko to dla Igora.