Gratulujemy naszym Piłkarkom

W dniach 15-17 maja 2015 r. odbyły się w całej Polsce cztery Turnieje Półfinałowe Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w piłce nożnej dziewcząt. W jednym z nich w Niechorzu uczestniczył mistrz województwa zachodniopomorskiego zespół UKS ORZEŁ 2010 WOMEN PZZ WAŁCZ. W każdym z turniejów uczestniczyło po osiem zespołów /mistrz i v-ce mistrz każdego województwa/ ,z których awans do Finału Mistrzostw Polski uzyskiwały tylko po dwie!
Wszystkie zawodniczki /r,2002/ z zespołu UKS ORZEŁ 2010 WOMEN PZZ WAŁCZ, które wywalczyły upragniony awans, do Finału Mistrzostw Polski od nowego roku szkolnego będą uczennicami klasy piłkarskiej Gimnazjum nr 1 w Wałczu!!!

DSC051301 13763_834957756559797_902993013656175066_n

Nasza dziewczęta wygrały sobotnią rywalizację  w swojej grupie pokonując GROM WOLSZTYN oraz STILON GORZÓW ,i w półfinale spotkały się z  utytułowaną polska drużyną MEDYKIEM KONIN. Drużyna pokazała jednak charakter i pokonała Medyk 1-0! To zwycięstwo już dawało naszym młodym zawodniczkom awans do centralnego finału. Ostatni finałowy w tym turnieju mecz przegrany 1-0   z Olimpią Szczecin był o przysłowiową pietruszkę, bo wygrywając swoje mecze półfinałowe te dwie drużyny  osiągnęły już wcześniej swój cel, czyli awans do finału Mistrzostw Polski!

To kolejny duży sukces wałeckiej kobiecej piłki nożnej – powiedziała trener Anna Łukaszewicz. Kolejny raz udowadniamy, że w Wałczu jest bardzo dobre szkolenie. Dziękujemy więc wszystkim naszym sympatykom, rodzicom oraz ludziom dobrej woli, bez których nie ukrywajmy ciężko jest coś osiągnąć!!!

W klubie UKS ORZEŁ 2010 WOMEN PZZ WAŁCZ trenuje już 70 zawodniczek! – mówi trener Adam Łukaszewicz. W strukturach szkoleniowych mamy już orliki, młodziczki, juniorki młodsze oraz młodziutkie seniorki, które coraz lepiej radzą sobie w III lidze kobiet. Każda z tych grup pokazuje się z jak najlepszej strony na wielu boiskach  naszego kraju. Dużym naszym wspólnym sukcesem jest stworzenie klas piłkarskich dziewcząt w Gimnazjum nr 1 w Wałczu, gdzie nasi wychowankowie mają zapewnione świetne warunki do nauki oraz dalszego specjalistycznego szkolenia piłkarskiego.

Zespół UKS SP ORZEŁ 2010 WOMEN PZZ WAŁCZ w Niechorzu reprezentowały zawodniczki: Eliza Chrzanowska, Karolina Piotrowska, Agnieszka Glinka, Natalia Wizjan, Martyna Odolczyk, Zuzanna Zabel, Paulina Kitowicz, Dominika Ptaki, Julia Szpecht, Anna Rybińska, Alicja Rybińska oraz Anita Łukaszewicz. Trenerem zespołu jest Anna i Adam Łukaszewicz

Awans do czterodniowych finałów Mistrzostw Polski Młodziczek, którego organizatorem w czerwcu będzie Mazowiecki Związek Piłki Nożnej uzyskały E zespoły:
1. Bielawianka Bielawa
2. ULKS MOSIR Sieradz
3. Olimpia Szczecin
4. Orzeł 2010 Wałcz
5. MUKS Praga Warszawa
6. Stomil Olsztyn
7. Czwórka Radom
8. UKS Staszów.

Zespół oraz trenerzy składają podziękowania dla

Urzędu Miasta  Wałcz, p. Mariana Płóciennik Prezesa PZZ Sp. z o.o. w Wałczu, Starostwa Powiatowego w Wałczu, p. Sławomira i Doroty Ptak właścicieli firmy PTAK-REKLAMY , Dyrekcji ZSM nr 1 w Wałczu, Anny i Andrzejowi Macner właścicielom firmy Bary u Majora,  p. Grzegorza Maciejasa Prezesa Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Franciszka Otlewskiego oraz Jerzego Łukaszewicza!