Sukces młodych piłkarek z Wałcza

W dniu 23 kwietnia 2015 r. Starostwo Powiatowe odwiedziły piłkarki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz z opiekunami i trenerami.

Nasze dziewczęta z Wałcza odniosły kolejny już sukces, tym razem podczas XV edycji Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.

12tymb02tymb 01tymb 04tymb11tymb

Podczas spotkania Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz i Pani Wicestarosta Jolanta Wegner złożyli dzieciom i trenerom serdeczne gratulacje.
Starosta w imieniu władz powiatu podziękował trenerom Adamowi i Annie Łukaszewicz za osiągnięty sukces oraz życzył wygrania przez dziewczęta finału na Stadionie Narodowym.

W poniedziałek i we wtorek 20 i 21 kwietnia 2015 r. w Kaliszu Pomorskim odbył się wojewódzki finał XV edycji Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. W obu dniach wystąpiło w sumie ponad 100 drużyn. Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansowały do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie. Finałowe spotkania odbędą się na Stadionie Narodowym przed meczem finału Pucharu Polski Lech Poznań – Legia Warszawa. Nagrodą główną imprezy jest wyjazd na jeden z meczów reprezentacji Polski.

W rywalizacji dziewcząt do lat 10 pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z UKS Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz, przed SP Karlino, oraz UKS Victoria SP 2 Sianów i UKS Zawisza Grzmiąca.
Najlepszą bramkarką imprezy w tej kategorii wiekowej wybrano Nikolę Król (Victoria), najlepszą zawodniczką Juliannę Gryńczyk (Orzeł), a najwięcej bramek zdobyła Roksana Matczak (SP Karlino)

W rywalizacji dziewcząt do lat 12 pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z UKS Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz, przed UKS Victorią SP 2 Sianów oraz UKS Olimpią Szczecin i SP Czernin.
Najlepszą bramkarką imprezy w tej kategorii wybrano Oliwię Żywanowską (Victoria), najlepszą zawodniczką Martynę Odolczyk (Orzeł), a najwięcej bramek zdobyła Andżelika Zalewska (Czernin).