Liczył się uścisk dłoni

To był zdecydowanie Charytatywny Turniej. Symboliczny udział zaprzyjaźnionych firm pokazał ich dobre serce. Miejsce nie było przypadkowe. To kompleks boisk wielofunkcyjnych oraz piękna hala sportowa – dzieło pilskiego Pilbuildingu!

Uczestnicy mieli okazję obejrzeć przede wszystkim obiekt na który Specjalistyczny Ośrodek Szkolno Wychowawczy czekał pół wieku. Piękna hala sportowa, za którą stoją gwarancje pilskiego Pilbuildungu, urzekła wielu. Kompleks boisk wielofunkcyjny także.

Dyrektor Ośrodka Tomasz Łochowicz może być dumny. SOSW ma się czym chwalić.

O istocie sportowego mówił szeroko wiceprezes Pilbuildingu – Damian Kwiatkowski. Nie zabrakło go podczas charytatywnego Eventu Stowarzyszenia Dajmy Szanse Naszym.

Tradycyjnie nie zawiódł dyrektor zaprzyjaźnionej placówki oświatowej im. Stanisława Staszica – Marek Wasilewski. Pojawił się prezes Stowarzyszenia Lokator – Robert Maret czy koordynator największej w regionie Akademii Piłkarskiej FA Piła – Wiesław Powalisz. Specjalny mecz z wychowankami SOSW ekipa przyjaciół, grająca pod szyldem firmy KABAT z Budzynia, wprawdzie przegrała, ale uścisk dłoni ze zwycięzcami po meczu bezcenny…

Zawsze można liczyć na firmy Furman Nieruchomości, przyjaciół z FA Piła czy kolegów z PZZ Wałcz czy Parku Drobiarskiego. Adam Jundził i Piotr Kujawiak zawsze dotrzymują słowa.

Finał o Puchar Posła Grzegorza Piechowiaka był esencją wydarzenia. Liczył się jednak szlachetny CEL! A grano o wyjazd w gór dla dzieci z SOSW. Turniej prowadził jako arbiter główny Jarosław Wojciechowski z pilskiego SOSW.

O ważne wydarzenie zadbało wiele osób, w tym wicedyrektor Justyna Michaelis Nowak oraz Jolanta Chułek.

 

Reprezentacja PZZ Wałcz oraz Parku Drobiarskiego zagrały w finale tej charytatywnej imprezy.

Główne trofeum imprezy to nie tylko Puchar Posła Grzegorza Piechowiaka, ale także wyjazd dzieci w góry! Po meczu oba zespoły mogły śmiało powiedzieć: MAMY TO!

Piotr Kujawiak, szef zespołu PZZ Wałcz nie ukrywa, że każdorazowo przy takich okazjach na jego zespół może liczyć. Piotr nie może się także doczekać turnieju grupy kapitałowej, która zaplanowano na sierpień. Skład PZZ zawsze gotowy ze wspomnianym Kujawiakiem,

Markiem Zielińskim, Patrykiem Palickim, Pawłem Kuśnierkiem, Adrianem Ciężkim czy Krystianem Milachowskim. Piotr może liczyć na  Michała Kempkę i Miłosza Modraka.

Wynik znów nie był najważniejszy!

Kolejny Charytatywny Turniej w 5 osobowej piłce nożnej Grupy kapitałowej HS wygrała ekipa śmiłowskiego Farmutilu, która zgromadziła tyle samo punktów co Park Drobiarski i PZZ Wałcz. O tryumfie w tych zawodach zadecydowała jedna bramka

To nie były zwykłe zawody. Organizatorzy podkreślali nie tylko kulturę osobistą reprezentantów poszczególnych Spółek Grupy Kapitałowej HS, poszanowanie sprzętu jak i obiektu na którym przyszło im mile i pożytecznie spędzić czas, ale i wysoki poziom sportowy wydarzenia

Praktycznie w tych zawodach mógł wygrać każdy. Czołówka II Charytatywnego przedsięwzięcia Stowarzyszenia Dajmy Szansę Naszym wydatnie obrazuje co się działo na parkiecie obiektu OSIR w Wyrzysku.

Farmutil HS 4 9 4:3

Park Drob 4 9 3:3

PZZ Wałcz 4 9 3:4

A organizatorzy dopiero mieliby orzech do zgryzienia, gdyby mecz Farmutilu z PZZ zakończył się wynikiem 2:1 a nie 3:1, jak było …

Trzy zespoły miałyby wówczas po 9 pkt i bilans bramkowy 3:3!

Poziom spotkań był wysoki i bardzo wyrównany. Zresztą piłka halowa ma swoja specyfikę i wyłonienie przed turniejem faworyta jest arcytrudne.

Świetnie prowadzący zawody Mikołaj Kalinowski, podkreślał nie tylko wartość sportową wydarzenia, ale i kulturę osobistą zawodników.

Przed turniejem uczestników odwiedził Igor Wesołowski z mamą Lucyna i bratem. To dla niego w ubiegłym roku zagrano. Dzisiaj Igor i jego mama pochwalili się specjalistycznym wózkiem Tornado, który dzięki przedsięwzięciu Stowarzyszenia został kupiony.

Tegoroczny event, zorganizowany wspólnie z partnerem wydarzenia – OSIR Wyrzysk – przeznaczony został dla 5 letniego Marka Klementa z Piły i 19 letniego Marcina Betańskiego z Wyrzyska. Obaj wraz z opiekunami mają szanse wyjechać na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy, którym zainteresowani zostaną powiadomieni.

Były pamiątkowe grawertony dla wszystkich uczestniczących spółek.

PZZ w debiucie

To były MIĘDZYBRANŻOWE GRAND PRIX POLSKI w HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ.  Bardzo dobrze w swoim debiucie zaprezentowała się ekipa PZZ Wałcz.

Hala Sportowa OSiR na Pradze Północ w Warszawie była arena kolejnego eventu zorganizowanego przez firmę Green Sport.

Zespół firmy zarządzanej przez Mariana Płóciennika nie musi się wstydzić. W bardzo mocno obsadzonym turnieju został sklasyfikowany na wysokim piątym miejscu.

Szef drużyny Piotr Kujawiak komplementował swój zespół. – W grupie eliminacyjnej przegraliśmy z ekipa POLMLEK 1:2, mimo, że przy stanie 0:0 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Potem jednak pokonaliśmy Castoramę 4:0 i zespół  ARYZTA Grodzisk Wlkp. 8:1 – mówi nam P. Kujawiak.

Turniej wygrała ekipa MB Aerospace z Rzeszowa, która w finale walkowerem wygrała z PKO BP (zawodnik PKO na początku meczu doznał kontuzji i drużyna nie miała składu i poddała mecz finałowy walkowerem) miejsce trzecie WZL Nr4 czwarte Polmlek.

Zespół PZZ reprezentowali: Marek Zieliński,, Piotr Kujawiak, Paweł Kuśnierek, Miłosz Modrak, Dominik Hoffman, Adrian Ciężki, Krystian Milachowski i Michał Kępka

Główna nagroda Lauru Powiatu Wałeckiego dla PZZ

W dniu 24 kwietnia 2015 r. w sali widowiskowej Wałeckiego Centrum Kultury odbyło się „Polsko – niemieckie seminarium na temat współpracy samorządu terytorialnego ze społecznością lokalną na przykładzie modelu Laur Powiatu Wałeckiego 2015” podsumowujące współpracę transgraniczną.

Integralną częścią Uroczystości była Gala wręczania nagród honorowych „Laur Powiatu Wałeckiego” 2015.
W kategorii „DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA” nagrodę główną „Laur Powiatu Wałeckiego” otrzymała firma Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Wałczu.

13laur 15laur

Czytaj więcej